Z Bratislavy do Košíc Regiojetom

Autor: Lucia Gállová | 31.12.2014 o 15:11 | Karma článku: 13,40 | Prečítané:  6963x

Patrím ku skupine ľudí, ktorí pravidelne cestujú na trase Bratislava – Košice a tak som s nedočkavosťou využila služby dlho avízovaného dopravcu s názvom Regiojet, ktorý od 14.12. 2014 rozšíril svoje služby o obsluhu vyššie spomenutej trate. S cestovaním som bola veľmi spokojná, hoci pred cestou som si musela pracne zohnať pár informácií, keďže ich oficiálna webová stránka http://regiojet.sk/ zatiaľ poskytuje len v obmedzenej miere.

Cena lístka

Z webu a z informačných bulletinov sa dozvedáme o skvelej cene 9 eur v najnižšej cenovej tarife "STANDARD" z Bratislavy do Košíc. To však platí len pri platbe cez internet. Na predajných miestach zaplatíte za lístok viac. Aby ste mali predstavu o koľko, uvádzam nasledujúci prehľad:

Tarifa                             STANDARD                  RELAX             BUSINESS

online platba:                           9                          14, 90                 23, 40

kamenné predajne:                 13,30                      18                      23, 40

Lístky sa míňajú rýchlo, tak je dobré kúpiť si ich v dostatočnom predstihu. Uvedené rozdiely v cenách platia len pre vlaky označené ako "vyťažené vlaky". To jest vlaky, ktoré premávajú v piatok a v nedeľu a v období sviatkov. Pre ostatné vlaky je cena lístka rovnaká pri kúpe cez internet a na predajných miestach.

Trochu zavádzajúca je možnosť rezervácie lístka online, s následnou kúpou v kamennej pobočke. Tam platí zvýhodnená cena. Háčik je však v tom, že rezervovať lístok si môžete na dobu maximálne 27 minút, následne je rezervácia automaticky zrušená. Aj to je však využiteľné – pre majiteľov telefónov s pripojením na internet alebo pre ľudí, čo bývajú 10 minút od stanice.

Dobrá správa pre tých, ktorí si nemajú lístok ako vytlačiť – nemusia. Stačí si zapamätať/zapísať číslo cestovného lístka a pri kontrole sa ním preukázať.

Ďalšou príjemnou správou – najmä pre ľudí, ktorým je cudzie plánovanie, je možnosť zakúpiť si lístok bez prirážky priamo vo vlaku. V prípade, že je vlak plne obsadený a ak sa cestujúci nerozhodne pre návštevu reštauračného vozňa, musí rátať aj s možnosťou, že bude počas cesty stáť.

Reštauračný vozeň

Rozhodovanie, či navštíviť, alebo nenavštíviť reštauračný vozeň môže uľahčiť menu, ktoré je v papierovej podobe v každom kupé. Výber zatiaľ nemajú ktovieaký a chýbajú jedlá, z ktorých by si mohli vybrať všetci, páči sa mi však otvorenosť návrhom a pripomienkam, ktoré deklarujú v zadnej časti menu.

Doplnkové služby

Cestujúci má počas jazdy nárok na jeden nápoj zdarma – mätový čaj, kávu (vybrať si môže z troch druhov) a minerálku. Oceňujem snahu o ohľaduplnosť k životnému prostrediu – personál zbiera použité plastové poháre.

Mnohých iste potešia aj ďalšie doplnkové služby v cene lístka ako je ponuka tlače, či možnosť požičať si sluchátka na počúvanie hudby, či filmu a pripojenie na zábavný portál.

Ďalšie

Vo vlaku sa dá veľmi jednoducho orientovať. Jednotlivé kupé sú od seba výrazne odlíšené. Zaujalo ma priestranné detské kupé, s kobercom a hračkami – veľmi praktické a využiteľné.

V neposlednom rade toalety. Sú vkusné a na úrovni. Žiaden nadštandard, ale v našich podmienkach aj štandard vo vlaku milo poteší.

Čerešničkou na torte je milý a dobre informovaný personál. Bolo vidieť, že všetci sú jeden tím. V prípade meškania nás zamestnanci priebežne informovali kde stojíme, prečo stojíme a ako dlho ešte budeme meškať. Takisto boli ochotní, pomáhali ľuďom s batožinami a poskytovali relevantné informácie.

Cestovanie Regiojetom v každom prípade pozdvihlo kultúru cestovania vlakom. Verím, že to aj v budúcnosti bude tak fajn.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žalúdok, zomrel doma po návrate z nemocnice.

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.


Už ste čítali?