Z Bratislavy do Košíc Regiojetom

Autor: Lucia Gállová | 31.12.2014 o 15:11 | Karma článku: 13,40 | Prečítané:  6997x

Patrím ku skupine ľudí, ktorí pravidelne cestujú na trase Bratislava – Košice a tak som s nedočkavosťou využila služby dlho avízovaného dopravcu s názvom Regiojet, ktorý od 14.12. 2014 rozšíril svoje služby o obsluhu vyššie spomenutej trate. S cestovaním som bola veľmi spokojná, hoci pred cestou som si musela pracne zohnať pár informácií, keďže ich oficiálna webová stránka http://regiojet.sk/ zatiaľ poskytuje len v obmedzenej miere.

Cena lístka

Z webu a z informačných bulletinov sa dozvedáme o skvelej cene 9 eur v najnižšej cenovej tarife "STANDARD" z Bratislavy do Košíc. To však platí len pri platbe cez internet. Na predajných miestach zaplatíte za lístok viac. Aby ste mali predstavu o koľko, uvádzam nasledujúci prehľad:

Tarifa                             STANDARD                  RELAX             BUSINESS

online platba:                           9                          14, 90                 23, 40

kamenné predajne:                 13,30                      18                      23, 40

Lístky sa míňajú rýchlo, tak je dobré kúpiť si ich v dostatočnom predstihu. Uvedené rozdiely v cenách platia len pre vlaky označené ako "vyťažené vlaky". To jest vlaky, ktoré premávajú v piatok a v nedeľu a v období sviatkov. Pre ostatné vlaky je cena lístka rovnaká pri kúpe cez internet a na predajných miestach.

Trochu zavádzajúca je možnosť rezervácie lístka online, s následnou kúpou v kamennej pobočke. Tam platí zvýhodnená cena. Háčik je však v tom, že rezervovať lístok si môžete na dobu maximálne 27 minút, následne je rezervácia automaticky zrušená. Aj to je však využiteľné – pre majiteľov telefónov s pripojením na internet alebo pre ľudí, čo bývajú 10 minút od stanice.

Dobrá správa pre tých, ktorí si nemajú lístok ako vytlačiť – nemusia. Stačí si zapamätať/zapísať číslo cestovného lístka a pri kontrole sa ním preukázať.

Ďalšou príjemnou správou – najmä pre ľudí, ktorým je cudzie plánovanie, je možnosť zakúpiť si lístok bez prirážky priamo vo vlaku. V prípade, že je vlak plne obsadený a ak sa cestujúci nerozhodne pre návštevu reštauračného vozňa, musí rátať aj s možnosťou, že bude počas cesty stáť.

Reštauračný vozeň

Rozhodovanie, či navštíviť, alebo nenavštíviť reštauračný vozeň môže uľahčiť menu, ktoré je v papierovej podobe v každom kupé. Výber zatiaľ nemajú ktovieaký a chýbajú jedlá, z ktorých by si mohli vybrať všetci, páči sa mi však otvorenosť návrhom a pripomienkam, ktoré deklarujú v zadnej časti menu.

Doplnkové služby

Cestujúci má počas jazdy nárok na jeden nápoj zdarma – mätový čaj, kávu (vybrať si môže z troch druhov) a minerálku. Oceňujem snahu o ohľaduplnosť k životnému prostrediu – personál zbiera použité plastové poháre.

Mnohých iste potešia aj ďalšie doplnkové služby v cene lístka ako je ponuka tlače, či možnosť požičať si sluchátka na počúvanie hudby, či filmu a pripojenie na zábavný portál.

Ďalšie

Vo vlaku sa dá veľmi jednoducho orientovať. Jednotlivé kupé sú od seba výrazne odlíšené. Zaujalo ma priestranné detské kupé, s kobercom a hračkami – veľmi praktické a využiteľné.

V neposlednom rade toalety. Sú vkusné a na úrovni. Žiaden nadštandard, ale v našich podmienkach aj štandard vo vlaku milo poteší.

Čerešničkou na torte je milý a dobre informovaný personál. Bolo vidieť, že všetci sú jeden tím. V prípade meškania nás zamestnanci priebežne informovali kde stojíme, prečo stojíme a ako dlho ešte budeme meškať. Takisto boli ochotní, pomáhali ľuďom s batožinami a poskytovali relevantné informácie.

Cestovanie Regiojetom v každom prípade pozdvihlo kultúru cestovania vlakom. Verím, že to aj v budúcnosti bude tak fajn.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?