"Maťkoterapia"

Autor: Lucia Gállová | 26.2.2011 o 19:12 | (upravené 26.2.2011 o 19:46) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1192x

"A Maťko tu ešte nie  je? To je škoda, prídem neskôr..." Veta, s ktorou sa často stretávam, keď prídu kolegyne k nám na návštevu. Maťko je miláčikom nášho domova. Má "kristove roky"...a Kristov obraz.

Každý deň je vytešený a spokojný. Vždy sa rovnako teší keď chytá megnetické rybky na udicu a prehadzuje ich z krabice do krabice. Som vďačná, že sa môžem naňho len tak dívať. dáva mi neskutočne veľa. Keď zachytí môj pohľad, dvihne zrak od rybičiek a venuje mi úsmev, je to akoby v tom chladnom, sivom, nekonečnom (aj keď najkratšom) februári vyšlo slnko.
Naučil sa rozprávať len nedávno. A tam, kde sa cíti dobre, s radosťou nás oboznamuje o dianí v jeho svete: "Chytil som žraloka..." Ďalšou jeho vášňou sú motorky. Rád príde s časopisom za mnou a ukazuje mi najnovšie typy.
Maťkov mentálny vek sa pohybuje na niekde úrovni štvorročného dieťaťa. Súcit? To by ma v súvislosti s ním nikdy nenapadlo. Skôr pokora, obdiv pred dokonalým Božím dielom. Áno, spovedáme sa, pijeme...snažíme sa zabudnúť každý po svojom. Zabudnúť a očistiť sa. Preto je nám pri Maťkovi tak dobre. On má ten dar, to, čo nám tak veľmi chýba a po čom v živote tak zúfalo túžime. Tým darom je čistota. Maťko v sebe jednoducho nemá zakomponované zlo. Nevie ublížiť a som presvedčená, žeby nikomu neublížil ani v situácii preňho nebezpečnej. V tom je jeho sila. Keď som nervózna a nič sa mi nedarí, keď mám pocit, že moje problémy sú najväčšie na svete, stačí pár minút v Maťkovej prítomnosti a som akoby vymenená - opravená. A nielen ja.
Terapeutický účinok Maťka je nesporný. Obdarúva nás už len svojou prítomnosťou. A ja som čoraz viac presvedčená, že popri muziko, arte, delfino, kanis a inej terapii by určite našla svoje miesto aj "maťkoterapia."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žalúdok, zomrel doma po návrate z nemocnice.

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.


Už ste čítali?