"Maťkoterapia"

Autor: Lucia Gállová | 26.2.2011 o 19:12 | (upravené 26.2.2011 o 19:46) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1182x

"A Maťko tu ešte nie  je? To je škoda, prídem neskôr..." Veta, s ktorou sa často stretávam, keď prídu kolegyne k nám na návštevu. Maťko je miláčikom nášho domova. Má "kristove roky"...a Kristov obraz.

Každý deň je vytešený a spokojný. Vždy sa rovnako teší keď chytá megnetické rybky na udicu a prehadzuje ich z krabice do krabice. Som vďačná, že sa môžem naňho len tak dívať. dáva mi neskutočne veľa. Keď zachytí môj pohľad, dvihne zrak od rybičiek a venuje mi úsmev, je to akoby v tom chladnom, sivom, nekonečnom (aj keď najkratšom) februári vyšlo slnko.
Naučil sa rozprávať len nedávno. A tam, kde sa cíti dobre, s radosťou nás oboznamuje o dianí v jeho svete: "Chytil som žraloka..." Ďalšou jeho vášňou sú motorky. Rád príde s časopisom za mnou a ukazuje mi najnovšie typy.
Maťkov mentálny vek sa pohybuje na niekde úrovni štvorročného dieťaťa. Súcit? To by ma v súvislosti s ním nikdy nenapadlo. Skôr pokora, obdiv pred dokonalým Božím dielom. Áno, spovedáme sa, pijeme...snažíme sa zabudnúť každý po svojom. Zabudnúť a očistiť sa. Preto je nám pri Maťkovi tak dobre. On má ten dar, to, čo nám tak veľmi chýba a po čom v živote tak zúfalo túžime. Tým darom je čistota. Maťko v sebe jednoducho nemá zakomponované zlo. Nevie ublížiť a som presvedčená, žeby nikomu neublížil ani v situácii preňho nebezpečnej. V tom je jeho sila. Keď som nervózna a nič sa mi nedarí, keď mám pocit, že moje problémy sú najväčšie na svete, stačí pár minút v Maťkovej prítomnosti a som akoby vymenená - opravená. A nielen ja.
Terapeutický účinok Maťka je nesporný. Obdarúva nás už len svojou prítomnosťou. A ja som čoraz viac presvedčená, že popri muziko, arte, delfino, kanis a inej terapii by určite našla svoje miesto aj "maťkoterapia."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?